23 teams in 2018 !

Eerder publiceerden we reeds de T² kalender 2018, met Doornik (ploegentriatlon), Retie (sprinttriatlon), Antwerpen (kwarttriatlon drafting), Ieper (kwarttriatlon non-drafting) en Lille (teamrelay). Maar nu zijn ook alle deelnemende teams aan het tweede seizoen van de T³ Series #Div2 gekend.

Vorig jaar kenden we een meer dan geslaagde opstart met 15 teams. Het laagdrempelige en gevarieerde aanbod aan races vertaalt zich dit jaar in niet minder dan 23 teams die willen proeven van de teamseries waar naast spanning en competitie ook ruimte is voor het teamspirit, FUN en beleving.

De winnaar van T² 2017, Tri Performance Team (3PT), promoveert naar eerste divisie, maar schrijft ook een team in voor tweede divisie. Benieuwd of ze in beide afdelingen kunnen meedoen voor de ereplaatsen.

De andere topteams van vorig jaar zoals TriGT, ETL, TTR, TRTS (heet nu WATTS) en SMO zijn er dit jaar opnieuw bij, maar krijgen wellicht stevige concurrentie van onder andere BGSET, BIN, TDW en TCBM.

Mooi om zien dat enkele topteams uit eerste divisie ook een ploeg inschrijven in tweede divisie zoals KTT, TRIBE, TTB en SP&O. Andere nieuwkomers zijn Team Kempen (TK) en TCL Lummen, zij vervoegen TDL, ZLTC en WTT en bieden op hun beurt dat tikkeltje extra sfeer en beleving aan het T² concept.

Vandaag publiceerde de BTDF ook hun sportreglementen 2018 met alle nodige T³ reglementen voor 2017 (zie Appendix H p.50). Een overzicht in een notendop:

  • 3500€ prijzengeld
    • €500 prijzengeld per T² wedstrijd (€250 – €150 – €100)
    • €1000 prijzengeld voor de eindranking (€500 – €300 – €200)
    • Prijzengelden worden uitbetaald aan de teams
  • Deelnemende atleten:
    • Alle atleten (m/v) met een geldige wedstrijdlicentie (voor 01/03) mogen deelnemen aan deze tweede divisie, zolang ze niet in eerste divisie zijn gestart.
    • Minimum 4 en maximum 6 atleten aan de start bij individuele wedstrijden, de resultaten van de 4 beste atleten tellen mee voor ranking;
    • Bij een ploegentriatlon: minimum 5, maximum 7 atleten.
    • Bij de Team Relay: 3 startende atleten

Deelnemende teams 2018:

  1. Blue Globe Sports Endurance Team (BGSET)
  2. Brussels Ironman Nato (BIN)
  3. Kempisch Triathlon Club  Team 1 (KTT1)
  4. Kempisch Triathlon Team (KTT 2)
  5. Sport & organisatie Mechelen (SP&O)
  6. Team Kempen (TK)
  7. Tri Performance Team (3PT)
  8. Triathlon Club Basse Meuse (TCBM)
  9. Triathlon Club Lummen (TCL)
  10. Triathlon Doornik (TRIGT)
  11. Triathlon Team Braine (TTB) annulatie
  12. Triathlon Team Grimbergen (TRIBE)
  13. Triathlon Team Grimbergen team 2 (TRIBE 2)
  14. Triathlon Team Meetjesland (SMO-Specialized)
  15. Triathlon Team Racing (TTR)
  16. Triatlon Duatlon Leuven (TDL)
  17. Triatlon Duatlon Wetteren (TDW)
  18. Triatlon Team Limburg (ETL)
  19. Triatlon Team Roeselare (TTR)
  20. Triatlon Team Roeselare team 2 (TTR2)
  21. Waaslands triathlon en duathlon team (WTT)
  22. We Are Triathlon Team ’s (WATTS)
  23. Zuid Limburgse Triathlon Club (ZLTC) annulatie